Online Diyet Danışmanlıkları

Online Diyet Nedir

İnternet üzerinden Online Diyetisyen hizmeti almak isteyenlerin görüşmelerin telefonda sesli veya görüntülü, mail ortamında veya mesajlaşma uygulamaları üzerinden gerçekleştirilmesine Online Diyet Denir.

Online Diyet Alanında Yapılan Araştırma

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve hayatın her alanında internetin kullanılmaya başlaması ile birlikte insanlarda online diyet talebi oluşmuştur.
2020 yılında tüm dünyayı etkisine alan covid-19 süreci ile birlik de insanlar online alanlara yönlenmiştir. Zamandan tasarruf, yiyecek ve içeceklerinin kalori hesaplamalarının kolay olması nedeni ile bu alan giderek popülarite kazanmıştır.

Geleneksel şekillerde yüz yüze görüşülen hastalarda göze çarpan problemlerin bir çoğu, online olarak diyet alan kişilerde de gözlenmiş, uzun yıllardır problem olan ve giderek farkındalığın arttığı yeme tutum ve davranış bozuklukları bu kişilerde de dikkat çekici oranlara ulaşmıştır. Bu konuda yapılan araştırmalardan kısaca sizlere bahsetmek isteriz.

Nisan-Mayıs 2019 tarihleri arasında yüz yüze veya online diyetisyen kontrolü altında eğitim verilerek diyet yapan 18-65 yaş grubunun da ki erkek (n:28) ve kadın (n:73) toplam 101 bireyin diyete uyumları ve ağırlık kayıplarını karşılaştırmak amacıyla planlanan araştırmada online diyet yapan bireylerin %69,8‟inin kadın, %30,2‟sinin erkek olduğu; yüz yüze diyet yapan bireylerin %74,1‟inin kadın, %25,9‟ünün de erkek olduğu belirlenmiştir
Online diyet yapan bireylerin %60,5‟inin, yüz yüze diyet yapan bireylerin ise %65,5‟inin öğün atladığı belirlenmiştir. Online diyet yapan bireylerin %41,9‟u normal, %37,2‟sinin hafif şişman, %20,0‟unun şişman olduğu saptanmıştır. Yüz yüze diyet yapan bireylerin ise %31‟i normal, %34,5‟i hafif şişman ve şişman olduğu saptanmıştır. Online diyet grubundaki bireylerin kaybettikleri ağırlık ortalamasının 6,82 kg, yüz yüze diyet grubundaki bireylerin kaybettiği ağırlık ortalamasının ise 5,90 kg olduğu saptanmıştır. Gruplar arasındaki ağırlık kaybı ve kaybedilen ağırlığı koruma bakımından farlılık bulunamadı.
Sonuç olarak bireylerin sağlıklı beslenmeyi öğrenmek amacıyla doğru bilgiye ulaşmaları adına internet aracılığı ile de diyetisyen yardımı almasının faydalı olacağı görüşüne varılmıştır.

Online Diyeti Kimler Almalıdır

Pandemi Sürecinde dışarı çıkamayanlar
Yeterli Zamanı olmadığı için diyetisyen randevularına gidemeyenler
Diyet yaparken sürekli kontrole ihtiyaç duyanlar
Kültür farklılığından dolayı ülke dışında yaşayan ve yurtdışında ki diyetisyenler ile iletişime geçemeyen, kendi memleketlerine uygun diyet listesi isteyenler
Yaşadıkları şehirlerde diyetisyene ulaşma imkanı olmayanlar
Başkalarının yanında tartılmaktan hoşlanmadığı için online hizmet almak isteyenler
Plaza Çalışanları, Akademisyenler , Öğrenciler vb.

Online diyetin en büyük katkısı Nedir

Zaman kaybını önlemesinin yanın da , internet ile iletişim sağlandığı için akıllarına gelen bir şeyi danışanlar hemen sorup öğrenebiliyorlar, çok daha dürüstçe nerede kaçamak yaptıklarını itiraf edebiliyorlar, kendi tartımlarını kendileri yaptıkları için motivasyon yüksek kalıyor.
Zamandan tasarruf sağlayarak, sağlıklı bir yaşam sürmeyi ve zayıflamayı, sizlerin yaşantınız da ertelenmeden biran önce hayatlarınıza sağlıklı beslenmeyi entegre ediyoruz.
İsteğe bağlı olarak kişiye özel hazırladığımız farklı online diyet sistemleri ile hizmet veriyoruz. Kendinize uygun gördüğünüz paketi satın alarak online diyet sizlere özel olarak hazırlıyoruz.

Takipli online diyet Nedir

Takipli Online Diyet satın alan kişilerin her hafta düzenli takibini yapıyoruz. Görüntülü görüşme, WhatsApp, telefon ya da e-mail ile haberleşiyoruz ve oldukça olumlu sonuçlar alıyoruz.

28 Gün Diyeti Nedir

4 haftalık kişiye özel hazırlanmış e-Pdf formatında bir zayıflama programıdır. Görüntülü görüşme, WhatsApp, telefon ya da e-mail ile ayda 5 kez diyetisyenlerimiz ile görüşebilir, e-Pdf de ki sağlıklı tarifler, her hafta için ayrı ayrı planlanmış diyet listeleri ve yüksek motivasyon sayfaları ile diyetinizi kolayca uygulayabilirsiniz.

WhatsApp, Skype, Zoom Online Diyet Uygulamaları

Son yılların en popüler iletişim uygulaması olan WhatsApp, Skype, Zoom ile diyet yapmak kulağa hoş geliyor değil mi? Bu diyet programını tercih ettiğinizde whatsapp üzerinden destek gruplarımıza dahil ediliyor, burada sizin gibi diyet yapan diğer kişiler ve diyetisyenleriniz ile bir araya geliyorsunuz.


Grubunuz ile 7/24 iletişim halinde kalarak yüksek motivasyonunuzu her zaman koruyabilir aynı zamanda diyet ile ilgili sorularınıza anında cevap bulabilirsiniz.
Tüm bunları göz önünde bulundurarak online diyet paketlerimizden birini seçtikten sonra ayrıntılı bir diyet bilgi formu tarafınıza gönderiliyor.

Siz bilgi formunu doldurduktan sonra; beslenme alışkanlıklarınız incelenerek; beslenme haritanızı çıkarıyoruz. E-mail, WhatsApp, Skype, Zoom veya telefon ya da görüntülü görüşme randevuları planlıyoruz ve size özel diyet listenizi hazırlıyoruz.

Tags:

Merak Ettiklerini, Öğrenme Zamanı Geldi :)

Bizler için Yorumlarınız kıymetlidir

@2020 KOLAY DİYET SAĞLIKLI BESLENME MERKEZİ @DİKKAT! AŞIRICI DERECE DE SAĞLIK İÇERİR:)
DİYETİSYENİMİZİ ARAYINIZ.!
×

Sağlıklı Beslenme ile Sağlıklı Yaşamak için, Diyetisyenimiz SAADET ÖZCAN 0 541 215 20 20 Arayarak veya Whatsapp ile Online Diyet Konusunda Bilgi Alabilirsiniz.

Danışan Profili

× SAĞLIKLI BESLEN Kİ ! SAĞLIKLI YAŞA 0 541 215 20 20