Anne Sütü

Anne Sütünün Önemi

Anne sütünde yağ içeriğinden doygunluk hissi daha çok olduğundan Obizete oranı da düşürür.

Annenin her bebek için anne sütü için özeldir.

Bitkisel sütler inek sütüne göre kolestrol doymamış yağ içermediği için kardiyovasküler hastalıklar ve kanser riskini azaltan yararları olduğunu görmüştüm

Anne Ve Çocuk Bağının en önemli Sebepleridir

Anne sütünde cinsiyet hormonlarının salınmasında uyaran hormon tiroit hormonları paraf hormon kalsitinin Prolaktin östrojen Progesteron gibi hormonlar bulunmaktadır.

Anne sütünün Verilmeme Nedeni

Bazı durumlar da ise bebeklere, Anne sütü verilmesi önerilmez. Kemoterapi alan hastalar, aktif tüberküloz, ağır psikoz, aktif HIV vb. durumlar da bebeğe inek sütünün çeşitli işlemlerden geçmiş hali olarak mama şeklinde verilmektedir.

Anne Sütünün Karşılaştırılması

Anne sütü ile diğer sütler karşılaştırıldığın da, inek ve keçi sütleri daha düşük miktarda demir ve bakır içermektedirler. İnek ve keçi sütlerinin tüketiminde bebeklerde ise anemiye sebep olmaktadır.

Anne Sütü İle ilgili Hatalı Davranışlar

Bebeği emzirme oranı Türkiye de yüksek olmasına rağmen maalesef ki Bebeği emzirme uygulama yanlışlarının ise bir o kadar fazla bulunmaktadır. Bebeği emzirme dönemi eğitimlerin eksik verilmesi ve su, şekerli su gibi şeylerin bebeğe sütten önce sunulmaması gibi gerekli eğitimlerin verilmesi son derece de önemlidir.

Günümüzde en sık yapılan hatalı davranışlardan bir diğeri ise, Yeni annelerinin çoğu sütünün yetmediğini düşünür ve bir kısmı emzirmeyi bırakmaktadır. Halbuki çocuk emdikçe süt çoğalır ve İstisnalar dışında her annenin sütü aslında bebeğe yetmektedir.

ÜCRETSİZ ANNE SÜTÜ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN ARAYINIZ

Categories:

Merak Ettiklerini, Öğrenme Zamanı Geldi :)

Bizler için Yorumlarınız kıymetlidir

@2020 KOLAY DİYET SAĞLIKLI BESLENME MERKEZİ @DİKKAT! AŞIRICI DERECE DE SAĞLIK İÇERİR:)
DİYETİSYENİMİZİ ARAYINIZ.!
×

Sağlıklı Beslenme ile Sağlıklı Yaşamak için, Diyetisyenimiz SAADET ÖZCAN 0 541 215 20 20 Arayarak veya Whatsapp ile Online Diyet Konusunda Bilgi Alabilirsiniz.

Danışan Profili

× SAĞLIKLI BESLEN Kİ ! SAĞLIKLI YAŞA 0 541 215 20 20